Hoşgeldiniz oturum açın.

ÇEKTİĞİNİZ BİR RESMİ NEW YORK'UN TIMES MEYDANI'NDA SERGİLETMEK

"Ne Nasıl?" bölümümüzde sadece programları değil, yöntemlere de yer vermeye çalışacağız. Bu mantık doğrultusunda sizlere bu bölümde, çektiğiniz bir resmi New York'un en işlek caddesi olan Times Meydanı'nda nasıl sergileteceğinizi anlatacağız.

Hiç kuşku yok ki, fotoğraf çeken herkes beğendiği bir karenin herkes tarafından görülmesini ister. Herkesin bir sergi açma imkânı olmadığına göre başka yollar denenebilir.

Fotoğrafçılık devi Kodak, dijital makinelerini "paylaşım (share)" konsepti üzerine oturttu. Firma tüm adımlarını bu genel strateji çerçevesinde atıyor. İşte size anlatacağımız yöntem de bu paylaşım kavramının bir uzantısı aslında.

Yapılan şeyi basitçe söylersek: www.kodak.com sitesinde "Günün Resmi (Picture of the Day)" olarak yayınlanan resim, aynı gün New York şehrinin Times Meydanı'ndaki Kodak panosunda da günboyu sergilenmektedir.

Şimdi yapmanız gerekenleri sıralayalım:

1) Şu adrese giriniz.
2) Kodak.com sitesine üye olunuz. Üye olmak için basit birkaç bilgi girmek yeterli.
3) "Submit Your Picture and Story" başlıklı sayfada resminizi yükleyin ve anlatın. Resim JPEG formatında olmalıdır.
4) Resminizin "Günün Resmi" seçilmesini bekleyiniz. Resminiz "Günün Resmi" seçildiği zaman, siteye kaydolurken verdiğiniz e-posta adresinize size bunu haber veren bir e-posta gelecektir. www.kodak.com adresine giriniz ve bunu arkadaşlarınızla "paylaşınız" ;-)

Copyright © 2011 Er Dijital